Yakın Doğu Üniversitesi ve TUSEM Tıpta Uzmanlık ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavlarına Destek Eğitimleri Düzenliyor

Yakın Doğu Üniversitesi ve TUSEM Eğitim Kurumları YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Programları çerçevesinde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin yanısıra Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavlarına girecek tüm adaylara eğitim destek programı düzenliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Enstitüsü ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile TUSEM eğitim kurumlarının eşgüdümünde TUSEM tarafından Yakın Doğu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen canlı dersler, offline dersler ve yoğunlaştırılmış TUS/DUS kampları TUS ve DUS’a katılacak adayların bu önemli sınavlara hazır hale getirilmesi amaçlanıyor denildi.

Prof.Dr_.-Tamer-Şanlıdağ

Prof. Dr. Şanlıdağ: Yakın Doğu Üniversitesi Olarak Öğrencilerimizin Hem Hekimlik Yaşamlarına Hem de Profesyonel Uzmanlık Kariyerlerine En İyi Şekilde Hazırlanmasını Sağlıyoruz.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Tıp ve Diş Hekimliği alanında seçkin akademik kadrosu, donanımlı hastanesi ve laboratuvar altyapısı ile öğrencilerine en iyi eğitimi vererek onları her yönden donanımlı hekimler olarak yetiştirmeyi hedeflediğini vurguladı. Bu doğrultuda üniversite bünyesinde gerçekleştirdikleri çalışmalarda öğrencilerden gelen geribildirimleri ve talepleri de büyük bir ciddiyet ve titizlikle ele aldıklarını belirten Prof. Dr. Şanlıdağ “Son yıllarda öğrencilerimizin Tıpta ve Diş Hekimliği’nde uzmanlık sınavlarına hazırlanmasına destek olmak üzere onların talep ve isteklerini de değerlendirerek yürüttüğümüz çalışmaların sonucunda bu eğitim programını YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin koordinasyonuyla ve TUSEM işbirliğiyle hayata geçirdik. Eğitim programı, canlı ders, offline dersler, deneme testleri ve TUS kampı uygulamaları ile öğrencilerimizi TUS ve DUS’a hazırlamayı amaçlamaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin Tıp ve Diş Hekimliği’nde uzmanlık sınavlarına hem içerik, hem soru teknikleri hem de zamanı verimli kullanmak açılarından daha sistematik bir şekilde hazırlanma imkanı bulacaklarına inanıyorum. Yakın Doğu Üniversitesi olarak öğrencilerimize verdiğimiz yüksek standartlardaki tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri eğitimleriyle en üst düzeyde bilgi ve beceri donanımına sahip hekimler olarak yetiştirirken aynı zamanda onların gelecekteki profesyonel yaşamlarına katkı sağlamaya yönelik eğitimleri de kendilerine sunuyoruz.” dedi.

10

Derya Yılmaz: Eğitimlerimiz çalışma yöntemleri, etkin öğrenme teknikleri ve zamanı kullanma becerisini geliştirerek TUS ve DUS başarısını en üst seviyeye çıkarıyor

TUS ve DUS Eğitimleri bağlamında Yakın Doğu Üniversitesi ile yapmış oldukları işbirliğine çok önem verdiklerinin altını çizen TUSEM Eğitim Kurumları Pendik Şube Müdürü Derya Yılmaz TUSEM’in eğitim programlarının öğrencileri hem etkin bir şekilde TUS ve DUS’a hazırlayacağını hem de derslerdeki başarılarına katkı koyacağını vurgulayarak “TUSEM Tıpta Uzmanlık ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavları için birden fazla ve tüm gruplara yönelik olarak hazırlanmış ve programlanmış eğitim programlarını fiziki şartlar ve ergonomi açısından üst seviyede tasarlanmış sınıf ve çalışma alanlarında yaptırmaktadır. Eğitim programı içerisinde sunulan ders notları tüm dersler için ayrı olarak özenle tasarlanmış ve fasikül şeklinde bölümlere ayrılmıştır. ÖSYM standartlarında hazırlanan deneme sınavları ile kursiyerlerine Tıpta Uzmanlık Sınavı’na daha gerçekçi bir bakış kazandırmıştır. TUS/DUS öncesi yapılmakta olan Vaka Kampı ve TUS/DUS Kampı programları ile kursiyerleri başarıları en üst seviyelere çıkmaktadır.” dedi. TUSEM’in Türkiye’de verdiği eğitimlerdeki başarısının altını çizen Derya Yılmaz “Son 10 yılda yapılan 20 sınav ortalamasında TUSEM konu kitaplarından verilen referanslarda, soru yakalama oranı % 96,1 iken, şu ana kadar yapılan sınavlarda, TUS Birincilerinin ortalama soru yapma başarısı % 86,6’dır. Ayrıca yapılan son üç TUS sınavı sonunda elde edilen bilgiler doğrultusunda; 2014 Yılı Eylül dönemi sınavında yer alan 240 sorunun 225 tanesine, 2015 Yılı Nisan döneminde 240 sorunun 228 tanesine ve 2015 Yılı Eylül dönemi sınavında ise 240 sorudan 231 tanesine TUSEM konu kitapları bire bir referans olmuştur.” dedi.

Doç.Dr_.-Umut-Koldaş

Doç. Dr. Umut Koldaş: Profesyonel Yaşama Yönelik Eğitimlerde Amaç Odaklı Doğru Kurumsal İşbirliklerini Kurarak İlerliyoruz.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrencilerine, mezunlarına ve toplumun her kesimine günlük yaşamlarında ve profesyonel hayatlarında fark yaratacak eğitimleri gerektiğinde kurumsal işbirliklerini de hayata geçirerek gerçekleştirdiğini belirten Yakın Doğu Enstitüsü ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş “Yakın Doğu Üniversitesi olarak gerek Tıp Fakültemizde gerekse Diş Hekimliği Fakültemizde çok değerli akademik ve idari kadromuzla öğrencilerimize yüksek düzeyde ve uluslararası standartlarda bir hekimlik eğitimi veriyoruz. TUS ve DUS ise kendi sınav dinamikleri olan ve sınav teknikleri çerçevesinde bilgilerin yeniden amaç odaklı bir şekilde örgütlendiği ve değerlendirildiği bir sınav. Bu nedenle öğrencilerimizden gelen talepler ve üniversite yönetimimizin değerli destek ve anlayışı ile çalışma alanı tamamıyla bu önemli iki sınav olan ve bu alandaki uzmanlığını Türkiye’deki başarılarıyla ispatlamış bir eğitim kurumu olan TUSEM ile kurumsal bir işbirliğine gitmeye karar verdik. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar sonucunda TUS/DUS eğitim programlarımızı başlatmış bulunuyoruz. Bu eğitim programımızın öğrenci ve mezunlarımızın hem sınava yönelik çalışmaları konularında kendilerine yardımcı olacağına hem de üniversite eğitimleri kapsamında edindikleri bilgileri sürekli tekrar etme yoluyla pekiştirmelerine yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Haberin Videosu

[youtube id=”WDBWtDYgZQc”]