Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs’ın İlk ve Tek Diş Hekimliği Fakültesi Olmasının Sorumluluğu İle 5.Dönem Mezunlarını Verecek Olmanın Onurunu Yaşıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, kurulduğu 2007 yılından beri yakın doğu coğrafyasında stratejik konumdaki Kıbrısımızın ilk ve tek Diş Hekimliği Fakültesi olmasının sorumluluğu ile her düzeyde etkin bir şekilde işlevlerini sürdürmekte olup, bu yıl 5.dönem mezunlarını verecek olmanın onur ve heyecanı ile Türkçe ve İngilizce eğitimine devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Mutahhar ULUSOY, “Fakültemizde günümüze kadar, toplam 270 diş hekimi, 20 doktora öğrencisi eğitim görerek mezun olmuştur. Fakültemizde Ağız ve Diş Sağlığı Destek Personeli ön lisans programında 45, Türkçe Diş Hekimliği lisans programında 532, İngilizce Diş Hekimliği lisans programında 188, doktora programında ise 44 olmak üzere toplam 809 öğrenci eğitim görmektedir.”Dedi.

DİŞ-HEKİMLİĞİ-FAKÜLTESİ-YDÜ-11

Prof. Dr. Ulusoy şöyle devam etti; Kampüs içerisindeki binamızda idari, eğitim, klinik ve araştırma hizmetleri görülmekte; çağdaş araç ve gereçlerle donanmış klinik öncesi eğitimi verilen simülasyon laboratuarları, en yeni görüntüleme tekniklerinin kullanıldığı ilk tanı merkezi, bilgisayar destekli üç boyutlu modelleme laboratuarı, sorunlu hastalara yönelik sedasyon ünitesi, 8 anabilim dalında ileri düzeyde hizmet veren klinikler ve tam donanımlı ameliyathanelerle fakültemiz ,hastaların tercih merkezi olmuş durumdadır. SGK kapsamına giren fakültemizde artan hasta kapasitesine paralel olarak bu yıl hizmete girmiş olan integre klinikte stajyerlerimiz daha etkin klinik çalışma yapabilmektedirler .

Genç ve dinamik fakültemizde, ilk üç yıl klinik öncesi eğitimiyle temel tıp ve diş hekimliği bilimleri öğretilirken, son 2 yılda ise bu bilgiler kliniklerde hastalara uzman kadrolar denetiminde sunulur.

diş-ydü

Hastalarımızın tedavilerinde kullanılan her türlü sabit ve hareketli protetik uygulamaların yapıldığı, profesyonel teknisyen laboratuarlarımız bulunmaktadır. Bilgisayar destekli tasarım ve üretim merkezimiz de hizmete girme sürecindedir.

Öğrencilerimizin sosyal etkinliklere zaman ayırabilmeleri de temel öngörülerimiz arasındadır. Programlar Avrupa kredilendirme sistemine uygun olarak devamlı gözden geçirilmekte olup, bu suretle bilginin yenilenme hızının çok yüksek olduğu rekabetçi koşullarda diş hekimi yetiştirmek ve hasta memnuniyetini sağlamak mümkün olacaktır.

DSC8482

Vizyonumuz ulusal ve uluslararası her düzeyde kendini kabul ettirmiş, saygın öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip, mezunları her yerde seçilen bir fakülte olma ülküsüdür.Misyonumuz öğrencilerimizin eğitim-öğretim beklentilerini çağdaş düzeyde yürütmek,akademik standardı yüksek,etik değerlere saygılı,başarılı,rekabete ve eleştirel düşünceye ve bilimsel anlayışa sahip, öz güveni ve hoşgörüsü gelişmiş, görevine bağlı, başarılı diş hekimleri yetiştirmektir.

Fakültemizi tercih eden öğrencilerimiz, Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu evrensel değerlerini teneffüs edecekleri bir ortamda olmanın haklı gururunu taşımaktadırlar; hepsini fakültem adına kutluyor, esenlikler diliyorum.

Haberin Videosu

[youtube id=”fpGyVzSQfrA”]