Prof. Dr. Seçil AKSOY
Prof. Dr. Seçil AKSOY
Oral Diaognoz ve Radyoloji A. D. Başkanı

Seçil Aksoy, 1984 yılında Ordu’da doğdu. 2002 yılında Ordu Fatih Lisesi’nden, 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı'nda doktora eğitimine başladı. 2013 yılında "Konik ışınlı komputerize tomografi kullanılarak üç boyutlu olarak paranasal sinüs ve varyasyonlarının üst havayolu anatomisi ile birlikte incelenmesi" başlıklı doktora tezini savunarak bilim doktoru ünvanını aldı.

2013 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde yardımcı doçent kadrosuna atandı. 2017 yılında Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerarası Kurul’dan doçent ünvanı almaya hak kazandı ve doçentlik kadrosuna atandı; 2023 yılında Profesörlüğe yükseltildi.

Prof. Dr. Seçil Aksoy 2022 yılında Öz Değerlendirme Koordinatörlüğü görevine getirilmiştir. Aynı zamanda, TC ve KKTC Diş Hekimliği Dekanlar Konseyi Eğitim Komisyonu’nda görev yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası indeksli dergilerde çok sayıda makalesi; kongre ve sempozyumlarda konuşmaları ve sunumları bulunan Prof. Dr. Aksoy’un akademik ilgi alanları arasında konik ışınlı bilgisayarlı tomografi, paranazal sinüslerin görüntülenmesi, obstrüktif uyku apnesi sendromu, üst hava yolu görüntülenmesi, dental görüntüleme bulunmaktadır. Evlidir ve bir çocuğu vardır.