Doç. Dr. Özay ÖNÖRAL
Doç. Dr. Özay ÖNÖRAL
Dekan Yardımcısı

Dr. Özay Önöral, akademik yolculuğuna 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Lisans Programı ile başladı. Kapsamlı beş yıl süren eğitimin ardından, 2014 yılında mezuniyetini, birincilik derecesi ile tamamladı. Daha sonra doktora çalışmalarında bilgisayar destekli üretim teknolojilerine odaklandı ve bu çalışmaları sayesinde Protetik Diş Hekimliği alanında doktora derecesi alarak Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nden mezun oldu.

Şu anda Dr. Önöral, ilgili bölümde Doçent unvanına sahiptir ve 2021 yılından bu yana Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Ve, Pedodonti Anabilim Dalı Başkanı’dır. Yönetimsel sorumluluklarının yanı sıra, 3D üretim teknolojileri ile ilgili lisans ve doktora düzeyindeki derslerin koordinatörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası'na aktif olarak katkıda bulunmuş, Genel Sekreterlik ve Bilimsel İşler Temsilcisi olarak görev almıştır.

Dr. Önöral'ın etkileyici bir akademik portföyü bulunmakta olup, saygın SCI ve SCI-Expanded indeksli dergilerde çok sayıda yayını vardır. Akademik katkıları, malzeme bilimi, 3-boyutlu baskı, katmanlı üretim ve eksiltmeli üretim gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Özellikle, söz konusu konulara odaklanan birçok sempozyum ve kongrenin düzenlenmesinde liderlik yapmıştır. Editörlük görevlerinin yanı sıra, Dr. Önöral, alanındaki saygın dergilerde hakemlik görevine de devam etmektedir.