Prof. Dr. Nuran ULUSOY
Prof. Dr. Nuran ULUSOY
Restoratif Dis Tedavisi A. D. Başkanı

Antalya’da doğdu. İlköğretimini Antalya’da tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini TED Ankara Kolejinde yaptı. 1973 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde 1978 yılında tamamladı.1982 yılında yardımcı doçent, 1986 yılında doçent, 1992 yılında profesör oldu.

Tubitak tarafından desteklenen projesini tamamlamak için 1989 ve 1990 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde Medical College of Georgia School of Dentistry‘de ‘’Visiting Professor’’ olarak çalıştı.

1987-1989 yıllarında Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde, 1994-2010 yılları arasında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı olarak çalıştı.

2010 yılından itibaren ise Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı ve Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Senatörü olarak görev yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası indeksli dergilerde çok sayıda makalesi; kongre ve sempozyumlarda konuşmaları ve sunumları bulunan Prof. Dr. Nuran Ulusoy, International Association for Dental Research ve Restoratif Diş Tedavisi Derneği üyesidir. Türkiye’de yayınlanan birçok hakemli derginin bilimsel hakem listesinde yer almaktadır. Meslektaşı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy ile evli olup, iki çocuk annesidir.