Yrd. Doç. Dr. Beste KAMİLOĞLU
Yrd. Doç. Dr. Beste KAMİLOĞLU
Ortodonti A. D. Başkanı

Beste Kamiloğlu, 1959 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1975 yılına kadar Türk Maarif Koleji’nde; daha sonra Lefkoşa Türk Lisesi’nde eğitimine devam etti ve1977yılında mezun oldu.1982 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı ve. 1987 yılında Doç. Dr. Mirzen Arat danışmanlığında ” Farklı Yüz-iskelet Yapısına Sahip Bireylerde Mandibuler Simfizin Alan ve Boyutlarının İncelenmesi ” başlıklı doktora tezini savunarak Bilim Doktoru ünvanını aldı.

2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. 2010-2016 yılları arasında Başhekim Yardımcılığı görevini yaptı. 2022 yılı Eylül ayından bu yana Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini vekaleten yürütmektedir.

Ulusal ve Uluslararası indeksli dergilerde makaleleri; Kongre ve Sempozyumlarda sunumları bulunan Yrd.Doç.Dr. Beste Kamiloğlu’nun Akademik ilgi alanları arasında Dudak-Damak yarıklı bebeklerin Beslenme plağı ve PNAM apareyleri ile preoperatif tedavileri, Konjenital Anomaliler bulunmaktadır. Yabancı dili İyi düzeyde İngilizce’dir. Evlidir ve iki çocuğu vardır.