Hastanemiz

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Üniversitemizin her alanda olduğu gibi ilklere atılan bir imzasıdır. Üniversiterin temel görevi eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme hizmetlerinin yanısıra “ÖNCÜLÜK “ ve “LİDERLİK”etmektir Kurulduğu 1988 den bu yana rutin öncülüğünün yanısıra bu yönüyle özellikle öne çıkan üniversitemiz kıyaslanamaz üstün hizmet kalitesini benzersiz teknolojilerle destekleyerek pek çok gelişmiş ülkeleri bile kıskandıracak bir başarıya imza atmıştır. Daha kuruluşunun ikinci yılında ve Joint Comission International (JCI) akreditasyon kuruluşunca kalitesini DÜNYADA KALİTESİ TAM PUANLA ONAYLANMIŞ İLK DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTE HASTANESİ olarak belgeletirken Uluslar arası bir kuruluşa adres olarak TRNC ibaresini yazdırmıştır. .

İlkler üniversitesinin bir parçası olarak tamamen kendi eseri olan eşsiz diş hekimliği hastane yazılımıyla da her türlü bilgiye elektronik ortama taşıyan hastanemiz tam anlamıyla “E-hastane” işlevine sahiptir. Kuruluşundan bu yana pek çok yeni kurulan Diş Hekimliği Fakültelerinin gelip gezip görerek fikir almaları başarımızın ayrı bir göstergesidir.

Yakın Doğu Hastanelerinin bir parçası olarak tamamen hasta odaklı çözümlere yönelen Fakültemiz kliniklerinde Diş Hekimliği bilmi ve sanatının gerektirdiği tüm işlem ve operasyonlar en ileri seviyede gerçekleştirilmektedir.

Dental sağlık turizminin gereği olarak en başta İngiltere kökenli kişiler olmak üzere her coğrafyadan ihtiyacı olan herkese nitelikli , kaliteli sağlık hizmeti verilmektedir. Bu amaca uıygun olarak Uluslar Arası Hasta Koordinasyon Merkezimiz oluşturulmuştur. Pek çok yabancı dilde hizmet veren bu bölümümüz yurtdışından bizi tercih eden nitelikli dental ve medikal hizmet almak isteyenlere her türlü desteği vermektedir. Amacımız hastalarımız sağlık ve mutlulukla taburcu etmektir.

Yakın Doğu Üniversitesi her alanda olduğu gibi dental sağlık alanındada KIBRIS’ın tümünde ilklere imza atan üniversite olma geleneğini sürdürmektedir.

  • İlk ve tek Diş Hekimliği Fakültesi
  • İlk ve tek Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi
  • İlk ve tek dental 3D volumetrik tomografi
  • İlk ve tek engelli diş kliniği
  • İlk ve tek air-jet ambulans
  • İlk ve tek sedasyon merkezi