Hastalarımıza
Kliniklerimizden Kimler Yaralanabilir?

Fakülte kliniklerimiz herkese açıktır. Arzu eden herkes kliniklerimizden yararlanabilir.

İlk kez geleceğim ne yapmam lazım?

İlk kez bize geldiğinizde önce zemin katta bulunan hasta kabul bölümüne uğrayarak sistemimize kayıt yaptırmalısınız. Bunun için yanınızda kimliğinizin bulunması gerekmektedir. İlk kayıt ve muayene için randevu almanıza gerek yoktur.

Hayat ve sağlık sigortam var bana özel bir imkan varmıdır?

Bazı sigorta şirketleri ile sözleşmelerimiz olduğundan bu gruba tanınan imkanlardan faydalanmak için önce provizyon almamız gerekecektir. Sigorta şirketiniz provizyon verdiğinde tedavilerinize başlayabilirsiniz. Provizyon alınmadan tedaviye başlamak isterseniz bu durumda sigorta şirketiniz tedavi bedelini ödemeyecektir.

Sigortalar dışında başka imkanlarınız varmıdır?

T.C. Büyük Elçiliği, Ordu Mensupları, Güvenlik Kuvvetleri Mensupları, Polis Teşkilatı Çalışanları ,İş Bankası Çalışanları, Kamusen Üyeleri Anlaşmalı olduğumuz otellerin çalışanlarına , kısacası pek çok kesime hitap eden özel anlaşmalarımız ve imkanlarımız vardır. Ayrıca Yakın Doğuda öğrenci yada öğrenci velisi iseniz kurum imkanlarından yararlanm ak için bu durumuzu belgelediğiniz andan itibaren size özel imkanlardan yararlanabilirsiniz. Size özel imkanlarımızın olup olmadığını öğrenmek için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

İlk seansta neler yapılacak?

Diş hekimliği açısından size uygulanacak tedaviler belli bir sırayı takip edecektir. Öncelikle ilk seansta sizi sistemimize birkaç dakika içinde kayıt ettikten sonra hemen muayeneniz gerçekleştirilerek gerekli radyografileriniz çekilir ve ne tür tedavilere ihtiyacınız olduğu belirlenir. Alttaki formda görüldüğü gibi size basılı olarak verilir.

Hangi bölümlere nasıl gideceğim?

Tedavi şemasında da görüldüğü gibi diş tedavi hizmetlerinin belli bir sırada verilmesi gerekir. Öncelikle ağzınızda çekimi gereken ve ihmal edilirse genel sağlığınızı tehlikye düşürebilecek dişlerden kurtulmalısınız. çekilecek dişiniz yoksa ve eEğer bir acil tedavi söz konusu değilse önce ağız ve diş sağlığınız için periodontoloji bölümüne yönlendirilirsiniz. Size basılı olarak verdiğimiz bu şemada tedavilerinizin hangi sırada ve hangi dişinize işlem yapılacağı yapılacağı da yukarıdan aşağı sıralanmıştır. Giriş katındaki asansör ve merdivenlerin yanlarında bulunan yönlendirme levhalarıyla kıolayca farklı kliniklerimize ulaşabilirsiniz.

Alacağım hizmet kalitesi nedir?

Kalite beklentilerin ilk defasında ve her defasında, zamanında ve istenen şartlara uygun olarak karşılanmasıdır. Bu bilinçle kliniklerimizde her Anabilim Dalında farklı alanlarda uzmanlaşmış hekimlerimiz sizleri dünyanın en üst düzey hizmet kalitesinde tedavi etmektedir. Kliniklerimizin bu hizmet kalitesi JCI adlı yirmi yılı aşkın bir süreden bu yana, dünya genelinde 10.000 üzeri hastane, ayakta tedavi tesisi, laboratuvar ve diğer sağlık hizmetleri organizasyonlarının hasta güvenliği ve kalite standartları için başvurduğu uluslar arası bir organizasyon tarafından onaylanmıştır.

Tedavim uzun sürermi?

Dünyanın her yerinde Diş Hekimliği Fakültelerinde ihtisas dallarına göre klinikler ayrı ayrı konumlanmıştır. Bizim fakülte kliniklerimizde benzer akademik yapılanma modeline göre şekillenmiştir. Dolayısıyla eğer birden fazla uzmanlık alanında tedaviye ihtiyacınız varsa Tek Hekimli muayenehane modeline göre biraz daha fazla süreye ihtiyacınız olacaktır.

Beni hep aynı doktor mu tedavi edecek?

Fakülte kliniklerinde her Anabilim Dalında farklı alanlarda uzmanlaşmış hekimlerimiz olduğundan her klinikte farklı doktorlar tarafından tedavi edilirsiniz

Tedavi ücretleri nasıl belirleniyor?

Fakülte Kliniklerimizde tedavi ücretleri belirlenirken KKTC Tabipler birliğinin belirlediği Yasal, Resmı ücretlendirme tarifesi üzerinden işlem yapılmaktadır.