Yrd. Doç. Dr. Gürkan ÜNSAL
Yrd. Doç. Dr. Gürkan ÜNSAL
Oral Diyagnoz ve Radyoloji A.D.

Gürkan Ünsal 1992 yılında İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İlköğrenimini Özel İstanbul Ar-El Koleji’nde, Lise Eğitimini ise Özel İstanbul Ar-El Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini 2015 yılında %100 Burs ile Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde, Doktora eğitimini ise 2019 yılında İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2019 yılı itibariyle Yakın Doğu Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliğine devam etmektedir.

Doktora öğrenimi boyunca aktif olarak European Academy of Dentomaxillofacial Radiology (EADMFR) ve International Association of Dentomaxillofacial Radiology (IADMFR) derneklerinde rol almıştır. 2018 yılında EADMFR tarafından düzenlenen kongrede, “Efektif Doz” çalışması ile bilimsel araştırma- bilimsel sunum birincilik ödülünü kazanmıştır. Yayımlanan ve uluslararası indekslerde taranan 9 makalesi, 8 kitap bölümü, 10 sözlü sunumu ve ulusal indekslerde taranan 2 bilimsel makales bulunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi’nde özellikle periosteal reaksiyonlar, malign tümörler ve ultrasonografi üzerine çalışmalar yapmıştır. 2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde başlayan öğretim üyeliği kariyerinde, DESAM Tıpta Yapay Zeka Araştırma Grubu üyesi ve Öğrenci Bilimsel Araştırma ve Sağlık Kulübü’nde (ÖBASK) mentor öğretim üyesi görevlerini üstlenmiştir. 2021 yılı itibariyle Yardımcı Doçent ünvanını elde etmiştir.